Hakkımızda

Hakkımızda

Silivri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi; ‘Eğitime tutkuyla bağlı bir eğitimcinin uzun yıllara dayanan hayallerinin ürünü’ olarak, 2012 yılında hizmete açıldı.

Silivri’nin; farklı gelişim gösteren bireylere yönelik en büyük, en kapsamlı eğitim kurumu olan merkezimizde; çocuklarımız ve aileleri için tüm hizmetleri ‘tek çatı altında’ topluyor; ‘iyi eğitim’, ‘doğru tedavi’ ve ‘etkin rehberlik’ yöntemleriyle, hayatlarında fark yaratıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kurumumuzdan faydalanmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmuyor. Özel eğitim gereksinimi olan bireyler ve aileleri; Sağlık ve Rehberlik Araştırma Merkezi raporlarıyla merkezimize başvuruda bulunarak, hizmetlerimizden ‘ücretsiz’ olarak faydalanabiliyor.

……. m²’ye yayılan, 500 öğrenci kapasiteli merkezimiz; 14 bireysel eğitim odası, 3 grup eğitim odası, 4 fizik tedavi salonu, oyun ve projeksiyon odası, aile danışmanlığı, psikoloji ve rehberlik servislerinden oluşuyor.

‘İlgiyle, Bilgiyle, Sevgiyle’ her şeyin mümkün olacağına inanıyoruz. Her biri alanında uzman eğitimci, fizyoterapist ve psikolojik danışmanlarımızla; bilimsel metotlar ve teknolojinin sunduğu en geniş imkanlara sevgimizi katıyor, çocuklarımızın eğitimini, gelişimini, geleceğini şekillendiriyoruz.

DOĞRU YERDESİNİZ

Misyonumuz

Faklı gelişen bireylere yönelik özel eğitim ihtiyacını en doğru, en verimli şekilde karşılar; toplumsal hayata katılımlarını hızlandırırız. Aynı zamanda, eğitimin vazgeçilmez parçası olan aileleri de sürece dahil ederek bilinçlenmelerini sağlarız.

Vizyonumuz

Farklı gelişim gösteren bireyler ve ailelerinin, eğitim ve hayata katılım konusundaki ihtiyaçlarının dünya standartlarında karşılanabilmesini hedefleriz. Bu alanda dünyadaki tüm gelişmeleri yakından takip eder; yenilikleri ve ilkleri gerçekleştiririz.