FİZİK TEDAVİ & REHABİLİTASYON

Eğitim programlarımızda olduğu gibi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hizmetlerimizde de kişiye özel programlar uyguluyoruz. Fiziksel gelişim desteğine ihtiyaç duyan çocuklarımız, deneyimli fizyoterapistlerimiz tarafından değerlendirildikten sonra oluşturulan programlar titizlikle uygulanıyor ve çocuğun gelişimini aşama aşama değerlendiriliyoruz
MERKEZİMİZDE UYGULANAN YÖNTEMLER
PEDİATRİK FİZYOTERAPİ
Hamilelikte, doğum esnasında ya da sonrasında oluşan hastalıkların yol açtığı fiziksel yetersizliklerde sunulan değerlendirme, takip ve tedavi hizmetleridir. FİZYOTERAPİ
NÖROLOJİK REHABİLİTASYON
Periferik ve santral sinir sisteminin hasar görmesi durumlarında gerekli olan tedavi yöntemizdir. Kalıtsal olabileceği gibi sonradan da gelişebilir.
ORTOPEDİK REHABİLİTASYON
Cerrahi ya da medikal tedavilerin ardından oluşan kas iskelet sistemi problemlerinde, hastanın kas, eklem sertliklerini gidermek ve hastayı eski haline döndürmek için yapılan tedavilerdir.
NÖROGELİŞİMSEL TEDAVİ
Çocuğun mevcut durumu göz önüne alınarak, oyun aktiviteleriyle doğru tutuş teknikleri ve pozisyonlamalarla harekete teşvik yöntemidir.
UZAY TERAPİSİ
Kafes şeklindeki terapi ünitesine alınan hastalar özel elastik materyallerle bağlanır ve materyale gereken gerilim verilir. Oluşan gerilimle yer çekimi elimine edilir ve hastanın normalde yapamadığı hareketi, yer çekimi olmadan yapması sağlanır.
KINESIOTAPING
Eklem hareketlerini kısıtlamadan ve kasları destekleyerek vücudun doğal iyileşmesini hızlandırıcı özel tür bantlama tekniğidir.